ضربه هولناک چین بر پیکر امپراطوری آیفون

ضربه هولناک چین بر پیکر امپراطوری آیفون

طراحی وب سایت، برنامه نویسی، اپلیکیشن های تلفن همراه
09129056072 - 09129056052


پس از ممنوعیت آیفون برای مقام‌های دولت چین، ارزش سهام اپل ۳ درصد افت کرد تا یکی از بدترین روزهای این شرکت در چند وقت اخیر ثبت شود.


زومیت نوشت: پس از ممنوعیت آیفون برای مقام‌های دولت چین، ارزش سهام اپل ۳ درصد افت کرد تا یکی از بدترین روزهای این شرکت در چند وقت اخیر ثبت شود.

اپل در دومین بازار بزرگش با معضل جدیدی مواجه شده است. به‌گفته‌ی منابع آگاه، دولت چین به مقام‌های حاضر در نهادهای اصلی دولتی دستور داده است تا از آیفون و سایر دستگاه‌های خارجی استفاده نکنند. چین گفته است که مقام‌ها حتی اجازه ندارند آیفون را به محل کار ببرند.

ضربه هولناک چین بر پیکر امپراطوری آیفون

بررسی بازار سهام آمریکا نشان می‌دهد ارزش سهام اپل در واکنش به ممنوعیت آیفون در بین مقام‌های چین، ۳ درصد افت کرده است. امروز یکی از بدترین روزهای اپل در چند وقت اخیر بود.

ظاهراً دولت چین قانون جدید را در هفته‌های اخیر به مقام‌ها و کارمندها ابلاغ کرده است. فعلاً مشخص نیست که این قانون کدام سازمان‌ها و چه تعداد کارمند را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد.

ممنوعیت آیفون در بین مقام‌های چینی ممکن است به فروش و شهرت اپل در این کشور ضربه بزند. اپل در چین رقبای سرسختی دارد؛ اما آیفون‌ها همواره جزو محصولات محبوب در بین ساکنان این کشور هستند.

آمار مطلوب اپل در حالی ثبت می‌شود که قیمت آیفون معمولاً از قیمت موبایل برندهای چینی بیشتر است. اپل حدوداً ۲۰ درصد از صدها میلیارد دلار درآمد سالانه‌اش را ازطریق بازار چین کسب می‌کند.

برخی تحلیلگران اقدام اخیر دولت چین را تلافی‌جویانه می‌دانند. در سال‌های اخیر، آمریکا هواوی را تحریم کرده و تیک‌تاک را بارها به دادگاه کشانده است. تیک‌تاک در برهه‌ای تا مرز فیلترشدن هم پیش رفت.


بازار فالوور بازار فالوور ارزانترین پنل خرید فالور و لایک ایرانی واقعی اینستاگرام و ممبر واقعی ارزان تلگرام به راحتی با فالوورن کسب درآمد کنید و سود خوبی از فضای مجازی داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محتوای جدید
unique visitors counter