قطعاتی از یک فضانوردِ موجودات فضایی کشف شد

قطعاتی از یک فضانوردِ موجودات فضایی کشف شد

طراحی وب سایت، برنامه نویسی، اپلیکیشن های تلفن همراه
09129056072 - 09129056052


اخیرا گزارشاتی از تیمی به رهبری فیزیکدان جنجالی، «آوی لوب»، که در حال بررسی کف اقیانوس در سواحل «پاپوآ گینه نو» برای یافتن بقایای دو شهاب سنگی هستند منتشر شد. در این گزارشات بیان شده بود که این محققان به دنبال شواهدی از حیات فرازمینی در اعماق دریا هستند.


خبرآنلاین: دانشمندان ادعا می کنند که برای اولین بار کره‌های فلزی یافت شده در اعماق اقیانوس را تجزیه و تحلیل کردند، پروفسور«آوی لوب»، فیزیکدان هاروارد، گفت که تجزیه و تحلیل اولیه قطعات فلزی که تیم او در ماه ژوئن از اقیانوس آرام به دست آورد، نشان می دهد که آنها از فضای میان ستاره ای آمده اند.

قطعاتی از یک فضانوردِ موجودات فضایی کشف شد

 

گفته میشود این گوی ها از بقایای یک شی شهاب مانند که در سواحل پاپوآ گینه نو در سال 2014 سقوط کرد، به دست آمد و حتی پروفسور لوب این ادعا که ممکن است قطعاتی از یک فضانورد موجودات فضایی باشد را رد نمیکند.

قطعاتی از یک فضانوردِ موجودات فضایی کشف شد

تیم در طول این سفر حدود 700 گوی فلزی ریز پیدا کرد و 57 مورد تجزیه و تحلیل شده حاوی ترکیباتی هستند که با هیچ آلیاژ طبیعی یا ساخت دست انسان مطابقت ندارند، اما این یافته‌ها هنوز به این موضوع پاسخ نمی‌دهند که کره‌ها منشأ مصنوعی یا طبیعی دارند.

پروفسور لوب همچنین گفت:«این یک کشف تاریخی است زیرا نشان دهنده اولین باری است که انسان ها دست خود را روی مواد یک جسم بزرگ که از خارج از منظومه شمسی به زمین رسیده است، می گذارند.»

تجزیه و تحلیل ترکیب کروی ها توسط «استین جکوبسن» و تیم آزمایشگاه کیهان شیمی او در دانشگاه هاروارد انجام شد. داده های حاصل، نشان داد که قطعات غنی از بریلیم، لانتانیم و اورانیوم، همراه با محتوای کم عناصر با میل ترکیبی بالا به آهن، مانند رنیم هستند. همچنین پروفسور لوب از فناوری پیشرفته برای کاوش در داخل کره های کوچک استفاده کرد که به او اجازه داد تا الگوهای دقیق عناصر را ببیند.

قطعاتی از یک فضانوردِ موجودات فضایی کشف شد
پروفسور لوب

در حالی که این عناصر در زمین یافت می شوند، پروفسور لوب توضیح داد که این الگوها با آلیاژهای موجود در سیاره، ماه، مریخ یا سایر شهاب سنگ های طبیعی در منظومه شمسی مطابقت ندارند. پروفسور لوب همچنین نظریه می دهد که از آنجایی که این ترکیب دارای «فراوانی بیش از حد عناصر سنگین» است، این قطعات ممکن است از ادغام ابرنواخترها یا ستاره های نوترونی که به بیرون پرتاب شده اند، باشند. با این حال، این الگو با فرایندی مرتبط است که نشان می‌دهد زباله‌ها از منشا مستقلی مانند ستاره‌های شاخه غول مجانبی (AGB) سرچشمه گرفته‌اند. گفته می شود تحقیقات آینده پروفسور لوب قصد دارد این معما را حل کند.

با این حال، همکاران محقق پروفسور مدت‌هاست که او را به خاطر تلاش‌هایش مورد انتقاد قرار داده‌اند. «استیو دش»، اخترفیزیکدان دانشگاه ایالتی آریزونا، گفت: «مردم از شنیدن ادعاهای آوی لوب خسته شده‌اند، این ادعا علم را آلوده میکند و آن را با یک حسگرایی مضحک ترکیب می کند.» پروفسور لوب به این نظرات پرداخت و برای این ستاره شناسان آرزوی خوشبختی و سعادت کرد.

پ

بازار فالوور بازار فالوور ارزانترین پنل خرید فالور و لایک ایرانی واقعی اینستاگرام و ممبر واقعی ارزان تلگرام به راحتی با فالوورن کسب درآمد کنید و سود خوبی از فضای مجازی داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محتوای جدید
unique visitors counter